سینما فوردی یا همان چهار بعدی، نرم افزاری کاربردی برای مدل‌سازی 3 بعدی (چند ضلعی و پروسیجرال)، انیمیشن، موشن گرافیک و رندرینگ به حساب می‌آید و به وسیله‌ی شرکت مکسون (MAXON Computer GmbH) در آلمان ارائه شده است. سینما چهار بعدی ابزارهای جامع و قدرتمندی را در برمی‌گیرد که به کاربران در ساخت اثر سه بعدی‌شان کمک می‌کند تا به نتیجه‌ای خیره‌کننده برسند. سینما فوردی، بستر مناسبی را هم برای افراد حرفه‌ای و هم مبتدی در نظر گرفته و اعتبار بالای این نرم افزار باعث شده تا نامش در میان سایر برنامه‌های مشابه بدرخشد.

در حال حاضر، 4 نسخه از نرم افزار سینما فوردی به نام‌های Prime ، Broadcast، Visualize و Studio در اینترنت وجود دارد. پنجمین ورژن این برنامه در سال 2014 و تحت عنوان Lite وارد بازار شد که به عنوان بخشی از پکیج Adobe After Effects Creative Cloud 2014 شناخته می‌شد.

این اقدام، شروعی برای همکاری این دو شرکت بود؛ اما نسخه‌ی پنجم به نرم افزار ادوبی افتر افکتس وابسته است و به عنوان یک پکیج واحد به فروش می‌رسند. همچنین می‌بایست این برنامه در حال اجرا باشد تا بتوان از سینما 4 بعدی لایت در سیستم کمک گرفت. در مجموع، نسخه‌های متنوع این نرم افزار باعث شده تا مجموعه‌ای ایده‌آل در اختیار کاربران قرار بگیرد تا طبق نیاز و سلیقه‌ی خود، از ورژن مورد نظر برای انجام کارهای سه بعدی خود کمک بگیرند.